(0532) 436 60 07- (0554) 722 29 77 - [0505] 2812653

Sosyal Medyada Biz}

Çocuk jimnastiği

Çocuk jimnastiği

Haydi, arkadaşlarınızla, çocuklarınızla birlikte sizi bekliyoruz.

Her yaştan insanın yapabileceği harika bir çalışma.

Günümüzün stresli ve hızlı temposu bizlerin yanı sıra çocuklarımızı da pek çok yönden olumsuz etkilemektedir. Bu durum çocukların öğrenme ve çevreleriyle iletişim kurmalarında sıkıntılar yaratmaktadır.

Çocuklar artık günlük yaşantılarının büyük bir kısmını televizyon veya bilgisayar karşısında ve neredeyse hiç hareket etmeden çevresinden ve doğadan uzak geçirdiklerinden bedensel güç, esneklik ve farkındalıkları azalmaktadır. Bunun yanı sıra eğitim sistemindeki tempoda, çocukları sürekli olarak başarı ve yeterlilik stresi altına sokmaktadır.

Her yaş gurubundaki çocuklar için geçerli olan çocuk cimnastiği, çeşitli oyun ve faaliyetlerle yapılan Yoga hareketleri ve nefes alma teknikleri ile çocuğun beden farkındalığını, yaratıcılığını ve konsantrasyonunu artırır.  bedenin daha esnek güçlü ve dengeli olmasını sağlar.  Çalışmalara, her beden yapısındaki çocuk başarısızlık endişesi taşımadan katılım sağlayabilir.

Çalışmalar sırasında arkadaşlarıyla paylaşımları, çocuklara başkalarına karşı daha duyarlı olmayı doğal olarak öğreterek, öfke ve saldırganlık duygularını olumlu ifadelere dönüştürür. Bu bağlamda olumlu bir benlik kavramı geliştiren çocuk kendini daha rahat ve güvenli ifade eder.