(0532) 436 60 07- (0554) 722 29 77 - [0505] 2812653

Sosyal Medyada Biz}

Dönüşüm Nefes

Bütünlüğü oluşturucu ya da dengeleyici çalışmalar olarak bilinmektedir.
Dönüşüm  nefes çalışmasının ne olduğunu kısaca tarif etmek gerekirse, Bilincin, hızlı solunum, uyarıcı müzik ve belirli kas gerici hareketlerle değiştirilmesidir. Ani ortaya çıkan ruhsal fenomenler ya da holotropik şuur halleri amaçlanır. Bu arada vücut kimyası çok hızlı değişir ve birçok konuda orijinal forma dönüş yaşanır nefes çalışmaları hızlı ve derin nefes alışlarla kana, alışık olduğu seviyenin üzerinde yüksek oranda oksijen yüklemeyi esas alır. Bu çalışmaların eğitmen eşliğinde ve kontrol altında yapılması gerektiğinden fazla açılmadan kendi düzenlediğim ve yeni başlayanlara uyguladığım, bir egzersizi  bu konuda örnek olması için anlatayım.
Önce yavaş ve sakin derin diyafram nefes alışverişleri ile kişi çalışmaya motive edilir, ortama alıştırılır ve dengelenmesi sağlanır. Nefes alışlar gittikçe tempo kazandırılarak hızlandırılır. Bu ön bir hazırlık aşamasıdır. Mümkünse coşku yaratması için sert ritimli bir müzik açılır. Birkaç saniyelik bekleme süresinden sonra dudaklarınızın yirmi santim önünde imajine edilen muma doğum günü pastasının üflenerek söndürülmesi kuvvetinde, her seferinde ciğerlerin en az üçte birinin boşalması temin edilecek şekilde, saniyede 2 kere ortalamasıyla üflenmeye başlanır. Üfleme sert ve kesik olmalıdır. Nefes alış verişinde konsantrasyon sadece nefes vermeye odaklıdır. Nefes alışlar dikkate alınmaz.
Çalışmayı daha da kuvvetlendirmek için; üç kısa, bir uzun üfleme periyodu çalışmanın etkisini yükseltir. Bu periyodu önce yedi kere, daha sonra on dört kere seri nefeslerle aralıksız uygulamak gerekir. Dikkat edilmesi gereken ritimde hızlanma eğiliminin önüne geçilmesidir. Bu çalışma son derece normal ilerlerse yirmi birli periyot denenebilir. Muhtemelen ilk çalışmalarda daha yedili periyotlarda iken bile baş dönmesi ve halsizlik görülebilir. Bu oluştuğunda baş dönmesi geçene kadar çalışmaya ara vermek gerekir. Mide bulanması, ağza safra gelişi ve yüzde sararma olursa çalışmayı daha uygun bir zamana tehir etmek gerekir.
Bu çalışma her şey yolunda gittiğinde yirmi birli periyotların  üç tur tekrarıyla tamamlanır. Yaklaşık yarım saati bulan bu çalışmanın günde en az iki kere tekrarlanması uygundur.

Normalde ağızdan ve burundan beraberce nefes alıp verilir. Çalışma esnasında baş dönmesi ve mide bulanması oluştuğunda fren yapmak anlamında sadece burundan nefes alıp verilmeye geçilir. Çalışma devam ederken kendini iyi hissetmeye başladığında tekrar ağız nefesi de devreye sokularak ağız ve burundan beraberce nefes alışverişlere devam edilir.

Dönüşüm nefes çalışmaları mutlaka bir eğitmen eşliğinde kontrol altında yapılmalı mümkün olduğunca kendi başına denenmemelidir. Çalışma belli bir trans yaratabilme ihtimali taşıdığından en azından ilk zamanlarda çalışmayı gözlemliyen veya yöneten birine ihtiyaç vardır.

Çalışma esnasında, sonrasında veya çalışmaya devam edilen günlerin bir zamanında, muhtemelen uykuda aniden vucutta bacaklardan başlayan ve bütün vucuda geçecek olan bir vibrasyon oluşacaktır. Ve yaklaşık birkaç dakika sürecektir.  Bu sağılmanın başladığı anlamını taşır. Bunun arkasından bilinçaltını meşgul eden semptomlar açığa çıkabilir.  Örneğin yüz ağlamaklı bir hal alabilir, Yada anlamsız bir kahkahalarla gülme, yada neferetle bakan bir yüz ortaya çıkabilir.

Kişinin bu ortaya çıkacak oluşumlara karşı eğitimli ve beklenti içinde olması gerekirki, sağılım başladığında endişe ve korku yerini, tam bir teslimiyete ve akışa bırakabilsin.

NEFESLE HAYATINIZI DEGİŞTİRİN
Hücrelerimizin içinde bulunan sayısı belirsiz proteinlerin gerçekte algı organları olarak hizmet ettikleri artık bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Nefesle tetiklenen hücrelerinizin aktive edilerek davranışlarının değiştirilmesi sonucunda, düşünceleriniz, imajlarınız, tutkularınız ve doğal olarak bilincinizin bütün davranış psikolojisi değişir.

Bu yüzden nefes alışınız değiştikçe, iyileştikçe ve bütünselleştikçe, yaşamınızda değişir. Bu daha iyi sağlığa, kendini iyileştirmeye ve duygusal ve zihinsel özgürlüğe doğru genişlemedir. Sizi imgeleminizin sınırlarına götürür, duygusal bloklarınızı salıverir ve saklı potansiyellerinizi ortaya çıkararak yaratıcılığınızı ilerletir.

Dünya üzerinde birçok insan nefesle hücrelerini aktive ederek sağlığa, neşeye ve huzura doğru genişleyerek genetik hızlanmanın tadını çıkarıyorlar. Niyetlerinin, isteklerinin, imajinasyonlarının gücü ile en yüksek potansiyelere ulaşıyorlar.

dönüştürücü nefes tekniklerinin oluşturabileceği aşağıdakileri sonuçları deneyimleyebilirsiniz:

• Korkusuz bir yaşam
• Duygusal kontrolü
• Düşüncelerin saflaşması, berraklaşması
• Derin Huzur hissi
• Beslenme Farkındalığı
• Gelişen İlişkiler
• Şavaşmaktan ve rekabetten çıkmak
• Eski anlayışların salıverilmesi
• Yaşam Amacını açığa çıkarma
• Yaşam Amacına çekilme

Nefes teknikleri kanıtlanmış sonuçlara dayanan, kendi kendine iyileşme ve tamamlanma sağlayan bireysel ve toplu şifaya katkıda bulunan teknikler toplamıdır. Dönüştürücü Nefes tekniği ile oluşturulan hücresel aktivasyon, kendi enerji alanınızı görebilmek ve geliştirebilmek için çok kolay çözümler üretir. Büyük bir olasılıkla beklide yaşamınızda ilk kez, anlık şifalanmaya tanık olabilir, kendinizi kronik bir ağrıdan kurtarabilir, uzun zamandan beri sıkıntı veren duyguları salıverebilir ve kendinizi daha genişlemiş hissedebilirsiniz.

Hücresel bazda hareketlenmenin oluşmaya başlaması, bedenin, zihinsel ve duygusal veçheleri ile bütünleşmesine doğru ilk adımdır. Tekniklere daha aşina oldukça, bedeninizi daha çok tanıyacaksınız ve onun içsel dünyasının enginliğini ve sınırsız potansiyellerini keşfedeceksiniz. Dönüşüm nefes tekniklerini uygularken ağrıyı ve hastalığı deneyim ve bilgeliğe dönüştürdüğünüzü görecek, nefesin sihirli gücünün hücresel bazda değişime yol açarak ortaya çıkardığı şifanın gücünü ve Quantum seviyesinde işleyişi hissedeceksiniz.

Dönüşüm nefes tekniği dönüşüm ile ilgilidir. Bu tekniğin birinci ve İkinci aşamalarında bütünsel nefes ve diyafram kazanımı, 3. ve 4. aşamalarında DNA aktivasyonları oluşturacak ileri derece nefes teknikleri tatbik edilerek, zihinsel, duygusal, fiziksel, bilinç, bilinçaltı ve bilinç ötesi düzeylerde değişim ve dönüşümler amaçlanır.

Nefesinizi değiştirdiğinizde, yaşamınız Değişir. Nefesiniz değiştiğinde bütün hücrelerimizin DNA sı değişir. Genetiğinizden gelen bütün sapmalar, arızalar ve olumsuzluklar otomatik düzelir ve mükkemmel bir yapıya bürünür. Kuantum Fiziğinin şimdi kanıtladığı gibi, nefesinizi değiştirdiğinizde hücrelerinizin atom altı boyutundaki bilgilerini değiştirebilir ve buna bağlı olarak mevcut olan ve olmayan her şeyi değiştirebilirsiniz