(0532) 436 60 07- (0554) 722 29 77 - [0505] 2812653

Sosyal Medyada Biz}

Hamile yoga

 

Hamileliğin 3.ayından itibaren asana duruşlar nefes ve gevşeme teknikleri ile beden ve zihnin doğuma hazırlanması.
Prenatal yoga hamilelik süresince yapılan yoga egzersizleridir. Yoga bütünlük, birleşme demektir. Yani yoga yapan kişi nefes ile bütünleşmeyi; zihinsel, fiziksel ve ruhsal birlikteliği sağlamayı hedefler. Prenatal yoga da ise, tüm bunların yanı sıra içimizde gelişen bebeğimiz ile de bütünleşmeyi hedefleriz.
Yoganın hamileler için faydaları
1-Hamilelikte salgılanan relaksin hormonu bağların, dokuların, kasların gevşemesini sağlayarak kadınların her geçen gün değişen vücutlarına uyum sağlamalarına yardımcı olur. Bu hormon sayesinde vücudu gevşeyen anneler prenatal yoga ile esnekliklerini kalıcılaştırırlar ve onu hayat boyu koruyabilirler.

 

2-Denge hareketleri ile değişen ağırlık merkezine uyum sağlanır.

3-Gevşeme ve esneme ile kan dolaşımı artar. Hem kendi vücudunuz, bebeğinize giden kan miktarındaki artış nedeniyle hem de bebeğiniz tamamıyla beslenir.

4-Özel solunum teknikleri ve gevşeme egzersizleri ile gerginlik ve stres giderilir, zihinsel rahatma sağlanır.

5-Kegel egzersizleri ile doğum için gerekli olan kaslar güçlenir.
Özgüveni artan anne bebeğine daha olumlu yaklaştığından dolayı bu olumluluk bebeğe yansır. Hamilelik boyunca kadının sakinleşmesini ve emniyette hissetmesini sağlayacaktır. Vücut gevşek ve rahat olacağından vücudun daha iyi hissetmesinde yardımcı olacaktır.