(0532) 436 60 07- (0554) 722 29 77 - [0505] 2812653

Sosyal Medyada Biz}

Hamileler için Masaj

Hamileler için Masaj

Hamilelikte vücut büyük bir değişim geçirir. Bu esnada çeşitli sıkıntıların yaşanması, ağrıların olması doğaldır. Bu nedenle hamile masajı, hamile kadını hem gevşetip rahatlatır, hem de ağrılarına iyi gelir. Masaj ancak deneyimli ellerle yapıldığı zaman faydalıdır. Hamilelere, yüksek tansiyon, düşük riski, enfeksiyon gibi durumlarda masaj uygulanması sakıncalıdır.
Hamilelere uygulanan masaj vücudun rahatlamasına, dolaşımın artmasına kişinin kendisini iyi hissetmesine yardımcı olur.
Hamilelere doğum öncesi, hamilelik boyunca ve doğum sonrası masaj uygulamaları yapılabilir. Hamilelikte ilk başlangıçtan itibaren ve doğum öncesine kadar yapılan masajlar, son derece gevşetici olmanın yanı sıra hamilelikte sık görülen sırt ağrıları ve uykusuzluk gibi şikayetlerin pek çoğunu da hamilelik boyunca gidermektedir.
Ayrıca hamilelik süresince eklem ve kas dokusunda meydana gelen değişmeler sonucunda anne adaylarının zaman zaman çektiği ağrıları gidermek ve karın bölgesinde oluşan doğum çatlaklarına yararlı özel bitkisel yağ karışımları ile çok yumuşak olarak anne adayına uygulamaktadır.
Hamilelere doğum öncesi, hamilelik boyunca ve sonrası yapılan düzenli masajlarda genel veya lokal olarak yapılan uygulamalar sonucu bacaklarda varis ve çatlak oluşumu önlenmiş, basenlerde ve kalçalarda ise selülit ve çatlaklar asla oluşmaz. Genel kas ve sırt ağrıları oluşmadan ortadan kalkar. Ayrıca doğum sonrası karın masajında karında; selülit, çatlak ve kırışma ile toplanma oluşmadan düz bir karına ve göbeğe sahip olunur.